• SEDIŠTE MUZEJA

• Spomen Zbirka

Jovan Jovanović Zmaj

Muzej grada Novog Sada

Muzej grada Novog Sada je muzej kompleksnog tipa posvećen prikupljanju, zaštiti, prezentaciji i interpretaciji višeslojne i multinacionalne kulturne baštine sa prostora Novog Sada i područja koja mu gravitiraju.

Poštujući principe moderne muzeološke prakse i prateći savremene naučne tedencije stručnjaci Muzeja grada Novog Sada stvaraju uslove sigurne zaštite kulturnih artefakata, čijim prezentovanjem, kao svojevrsnog medija, omogućavaju objektivnu interpretaciju činjenica.

U skladu sa svojom društvenom odgovornošću Muzej grada Novog Sada svoje programe osmišljava i realizuje sa težnjom da najširoj javnosti omogući da sagleda segmente kulturnog i istorijskog nasleđa i o tome stvori individualna znanja.

Sledeći ovakav pristup, Muzej grada Novog Sada postaje mesto susreta različitih ideja, mesto interkulturalnog dijaloga i najrazličitijih doživljaja kulture.

Jun 29

VEČNI RIM U NAŠEM GRADU!
Dragi naši posetioci i sugrađani,
Pozivamo Vas da u čast i slavu antike vidite 33 jedinstvena remek dela umetnosti.
Na naše veliko zadovoljstvo u Srpskoj Atini u Muzeju grada Novog Sada „videćete“ kraljicu Kleopatru VII, kardinala Marcija Đinetija, Bahusa, Bogorodicu sa detetom, apostola svetog Bartolomeja i druga vajarska dela.

May 12

Dragi sugrađani i posetioci,

Obaveštavamo vas da je Muzej grada Novog Sada na Petrovaradinskoj tvrđavi i depandansi - Spomen zbirka Jovan Jovanović Zmaj i Zavičajna zbirka u Sremskim Karlovcima otvoreni za posetioce.

Molimo vas da u cilju mera prevencije i zaštite zdravlja obavezno nosite maske uz poštovanje međusobne distance.

Dobrodošli,

Vaš Muzej grada Novog Sada

Mar 21

Корак по корак виртуални водич кроз петроварадинску тврђаву

Mar 3

Zbirka strane umetnosti neće raditi za posete do 17. marta 2020. zbog postavljanja izložbe.

Feb 26

Četvrti prateći program u okviru izložbe Daka Popović – prvi ban Dunavske banovine, održaće se u četvrtak 27. februara 2020. u 19 sati, u Galeriji Prometej, Svetozara Miletića 16 u Novom Sadu.

U okviru izložbe biće održano predavanje pod nazivom Slobodni zidari u Novom Sadu.

Predavač: Josip Šosberger.

Feb 20

Treći prateći program u okviru izložbe Daka Popović – prvi ban Dunavske
banovine, održaće se u petak 21. februara 2020. u 19 sati, u Galeriji Prometej,
Svetozara Miletića 16 u Novom Sadu.

U okviru izložbe biće održan program pod nazivom Daka Popović: znamenita
ličnost Novog Sada (angažovanje u FK Vojvodina, javni i privatni život).

Učestvuju:
Prof. dr Živko Popović
Dr Predrag Vajagić
Dr Gordana Petković
Zoran Kolundžija

Feb 20

Podzemne vojne galerije neće raditi u narednom periodu zbog radova

Prijatelji

Grad Novi Sad Turisticka Organizacija Novog Sada Gradsko Zelenilo Novosadska TV Rebel Creative