Srpski - Latinica

• Spomen Zbirka

Jovan Jovanović Zmaj

Muzej grada Novog Sada

Muzej grada Novog Sada je muzej kompleksnog tipa posvećen prikupljanju, zaštiti, prezentaciji i interpretaciji višeslojne i multinacionalne kulturne baštine sa prostora Novog Sada i područja koja mu gravitiraju.

Poštujući principe moderne muzeološke prakse i prateći savremene naučne tedencije stručnjaci Muzeja grada Novog Sada stvaraju uslove sigurne zaštite kulturnih artefakata, čijim prezentovanjem, kao svojevrsnog medija, omogućavaju objektivnu interpretaciju činjenica.

U skladu sa svojom društvenom odgovornošću Muzej grada Novog Sada svoje programe osmišljava i realizuje sa težnjom da najširoj javnosti omogući da sagleda segmente kulturnog i istorijskog nasleđa i o tome stvori individualna znanja.

Sledeći ovakav pristup, Muzej grada Novog Sada postaje mesto susreta različitih ideja, mesto interkulturalnog dijaloga i najrazličitijih doživljaja kulture.

Aug 1

U toku meseca avgusta posetioci Muzeja grada Novog Sada na Petrovaradinskoj tvrđavi imaju priliku da pogledaju malu postavku o Janošu Soteru (1902-1991), najznačajnijem novosadskom drvorezbaru u 20. veku.

Jul 2

U toplim danima koji su uveliko stigli u Novi Sad, Muzej grada Novog Sada je svojim sugrađanima priredio izložbu o kultnom mestu gde većina provodi svoje letnje slobodno vreme – o našem Štrandu. Autor izložbe je dr Agneš Ozer, istoričar i muzejski savetnik.

May 29

Svečano otvaranje izložbe
MOJ GRAD 2019 – pozdrav iz mog grada

Predškolska ustanova „Radosno detinjstvo“ u saradnji sa Muzejom grada Novog Sada već  šestu godinu za redom organizuje Likovni konkurs MOJ GRAD sa zanimljivim temama i likovno estetskim sadržajima. Kustosi Muzeja, likovni pedagozi i vaspitači su u periodu od marta do maja 2019. godine na različitim lokacijama u gradu, organizovali edukativne i likovne radionice za decu, upoznajući ih na zanimljiv način sa istorijom, kulturom i ličnostima značajnim za naš grad. U edukativnim programima i likovnim radionicama učestvovalo je preko 1000 dece iz 30 vrtića i 40 v-o grupa iz predškolske ustanove „Radosno detinjstvo“ Novi Sad.

Svečano otvaranje izložbe i dodela nagrada i zahvalnica je 30. maja u 19 časova u centralnoj zgradi Muzeja grada Novog Sada na Petrovaradinskoj tvrđavi.

May 28

Čast nam je pozvati vas na otvaranje izložbe fotografija Vladimira Červenke (Ne) Obične Priče II

May 10

Program Muzeja Grada Novog Sada

13 –19. maja 2019.

ulaz slobodan

Muzej grada Novog Sada, Tvrđava 4, Petrovaradin

radno vreme 9–17 časova

Stalne postavke:

Veliki ratni bunar
    Oružje i vojna oprema iz Prvog svetskog rata– iz zbirki Muzeja grada Novog Sada
    Šta čini grad...

Tematska izložba:

Plan, a u planu grad

Zavičajna zbirka Sremski Karlovci, Patrijarha Rajačića 16, Sremski Karlovci, radno vreme 9–17 časova

May 8

Gostujuća izložba Narodnog muzeja Šabac

Žene u antičkom Rimu

Autor: Gordana Ković

Otvaranje: sreda 8. maj u 19 sati   -  Zavičajna zbirka u Sremskim Karlovcima, Patrijarha Rajačića 16

Trajanje izložbe: 8-26. maj 2019.

Apr 22

Svečano otvaranje izložbe: u petak, 3. maja 2019. u 19 časova
Trajanje: 3 - 26. maj 2019.

Kustos izložbe: dr Jelena Banjac, muzejski savetnik, istoričar umetnosti

Prijatelji

Grad Novi Sad Turisticka Organizacija Novog Sada Gradsko Zelenilo Novosadska TV Rebel Creative