Izložba: Velikani u gradu Svetlosti

Srpsko-francuska tradicija negovanja kulture traje duže od jednog veka. Prijateljski odnosi između dve zemlje oslikani su i kroz prizmu umetničkog stvaralaštva predstavljajući dugogodišnji kontinuitet rada, izlaganja i življenja brojnih umetnika na relaciji Beograd-Pariz.
Nastavljajući tu tradiciju, Muzej grada Novog Sada predstaviće život i rad srpskih slikarskih velikana sa obala Sene novosadskoj publici. Javnost će imati priliku da vidi reprezentativni opus vanvremenskih dela Vladimira Veličkovića, Petra Omčikusa, Miloša Šobajića, Ljube Popovića, Bate Mihailovića i Petra Lubarde iz privatne kolekcije Dragoslava S. Marčića.
U skladu sa aktuelnim epidemiološkim merama Vlade Republike Srbije izložbu Velikani u gradu Svetlosti će u prisustvu medija otvoriti član Gradskog veća za kulturu, g-din Dalibor Rožić i direktorica Muzeja grada Novog Sada Vesna Iković u utorak 6.oktobra u 12 časova u Zbirci strane umetnosti, Dunavska 29.
Posetioci će moći da vide izložbu od srede 7.oktobra.

Muzej grada Novog Sada © 2024.