Novogodišnji dar od Bate

Dragi posetioci,

Ovu godinu ispratićemo na najlepši mogući način, kako nam i dolikuje, kroz vizuru umetnosti.

Umetnost života, umetnost stvaranja i umetnost u slikama…to je ono dragoceno što negujemo i baštinimo u našim zbirkama, i na ispraćaju ove i dočeku nove, 2021.godine družićemo se sa neprolaznim slikama našeg proslavljenog umetnika Bate Mihailovića.

Velikan u Gradu svetlosti nastaviće da krasi zidove našeg depandansa Zbirke strane umetnosti i tokom hladnih januarskih dana.

Jedan od najznačajnijih srpskih slikara dvadesetog i prvih decenija dvadeset prvog veka rođen je u Pančevu 1923. godine. Stvarao je samo onako kako je osećao,ostajući dosledan slobodi slikarskoj i umetničkoj.

Bio je slikar srpske drame, svesti i sudbine, a zahvaljujući kolekcionaru Draži Marčiću bićete u prilici da doživite kolorit srpskog modernizma.

Izložbu slika Bate Mihailovića moći ćete da vidite od sutra, 31.decembra u Zbirci strane umetnosti, Dunavska 29.

Radno vreme Muzeja grada Novog Sada  ostaje nepromenjeno,  osim 1, 2. i 7.januara koji su neradni dani, a  6.januara, na Badnji dan, radićemo skraćeno do 13 časova.

Želimo Vam uspeh na svim životnim poljima.

Vidimo se,

Vaš Muzej

Muzej grada Novog Sada © 2021.