MANIFESTACIJA MUZEJI ZA 10

Dragi posetioci,

Ova nedelja je u znaku Nacionalne manifestacije muzeja koja će se održati u preko 60 gradova i mesta širom Srbije pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije, a koordinira je  Nacionalni komitet Međunarodnog saveta muzeja – IKOM Srbija.

Tema ovogodišnjeg programa je MOĆ MUZEJA

Tokom sedam dana, od subote 14. do petka 20. maja 2022. godine, Muzej grada Novog Sada na Petrovaradinskoj tvrđavi, Zbirka strane umetnosti i Zavičajna zbirka u Sremskim Karlovcima radiće svakodnevno za posetioce.

Muzej na Petrovaradinskoj tvrđavi radiće u vremenskom periodu od 10 do 20 časova, dok će u Evropskoj noći muzeja, u subotu 14. maja 2022. godine raditi od 10 do 22 časa.

Zbirka strane umetnosti, Dunavska 29 radiće u vremenskom periodu od 10 do 20 časova, dok će u Evropskoj noći muzeja, u subotu 14. maja 2022. godine raditi od 10 do 22 časa.

Zavičajna zbirka u Sremskim Karlovcima radiće u vremenskom periodu  od 9 do 17 časova, dok će u Evropskoj noći muzeja, u subotu 14. maja 2022. godine raditi od 10 do 20 časava.

Tokom predstojećih sedam dana, posetiocima će biti dostupne sledeće stalne postavke i tematske izložbe:

Na Tvrđavi: Građanski život u Novom Sadu od 18. do 20. veka.

Obilazak Podzemnih vojnih galerija se organizuju od subote 14. do petka 20. maja u dva termina od 12 i 14 časova.

U Zavičajnoj zbirci u Sremskim Karlovcima: Arheološko nasleđe Sremskih Karlovaca, Seoska soba i kuhinja s kraja 19. i početka 20. veka,  Iz istorije Sremskih Karlovaca, Karlovačke gimnazije i Bogoslovije.

U Zbirci strane umetnosti: Legat dr Branka Ilića kao i izložba NOVI SAD-Akcenti.

Stručno vođenje na izložbi NOVI SAD-Akcenti

Ponedeljak-petak, 16.-20. maj 2022. godine u 18 časova

Zbirka strane umetnosti, Dunavska 29, Novi Sad

Radionica za decu Upoznaj svoj grad i saznaj koliko znaš!

Vreme: subota, 14. maj 2022,  17-20 časova

Mesto: Zbirka strane umetnosti, Dunavska 29, Novi Sad

Kroz niz  društvenih igara deca će se upoznati sa svojim gradom (delovima grada, institucijama, mostovima, trgovima, muzejima, galerijama, parkovima,  bulevarima, znamenitim novosađanima…)

Dobro došli!

Vaš Muzej

Muzej grada Novog Sada © 2021.