• СЕДИШТЕ МУЗЕЈА

• Спомен збирка

Јован Јовановић Змај

Музеј града Новог Сада

Музеј града Новог Сада је музеј комплексног типа посвећен прикупљању, заштити, презентацији и интерпретацији вишеслојне и мултинационалне културне баштине са простора Новог Сада и подручја која му гравитирају.

Поштујући принципе модерне музеолошке праксе и пратећи савремене научне теденције стручњаци Музеја града Новог Сада стварају услове сигурне заштите културних артефаката, чијим презентовањем, као својеврсног медија, омогућавају објективну интерпретацију чињеница.

У складу са својом друштвеном одговорношћу Музеј града Новог Сада своје програме осмишљава и реализује са тежњом да најширој јавности омогући да сагледа сегменте културног и историјског наслеђа и о томе створи индивидуална знања.

Следећи овакав приступ, Музеј града Новог Сада постаје место сусрета различитих идеја, место интеркултуралног дијалога и најразличитијих доживљаја културе.

May 18

Радионица за израду римских женских фризура
Cубота, 18мај у 19h

May 10

Програм Музеја Града Новог Сада

13 –19. маја 2019.

улаз слободан

Музеј града Новог Сада, Тврђава 4, Петроварадин

радно време 9–17 часова

Сталне поставке:

• Велики ратни бунар
  • Оружје и војна опрема из Првог светског рата– из збирки Музеја града Новог Сада
  • Шта чини град...

Тематска изложба:

• План, а у плану град

May 8

Гостујућа изложба Народног музеја Шабац

Жене у античком Риму

Аутор: Гордана Ковић

Отварање: среда 8. мај у 19 сати   -  Завичајна збирка у Сремским Карловцима, Патријарха Рајачића 16

Трајање изложбе: 8-26. мај 2019.

Apr 22

Свечано отварање изложбе: у петак, 3. маја 2019. у 19 часова

Трајање: 3 - 26. мај 2019.

Кустос изложбе: др Јелена Бањац, музејски саветник, историчар уметности

У Музеју Града Новог Сада са задовољством представљамо пројекат међународног тима научних истраживача, уметника и студената из Берлина и Новог Сада на изложби „Паралелне биографије Србија/Немачка: Идентитет и рад”. Тим пројекта чине др Клаудија Милер са Института за језик и комуникацију Техничког универзитета у Берлину, др Ивана Пајић са Одсека за германистику Филозофског факултета Универзитета у Новом Саду, мр Паул Грубер са Одсека за германистику Филозофског факултета Универзитета у Новом Саду (од 2018. године на Институту за језик, књижевност и медије Европског универзитета у Фленсбургу) и мр Сандра Ратковић, уметница из Берлина, ауторка фотографија представљених на изложби.

Mar 12

Музеј града Новог Сада организује гостујућу изложбу Етнографског музеја, Музеја науке и технике и Универзитета у Београду – Фармацеутски факултет, Уситњавање - Прича о авану.

Mar 6

Музеј града Новог Сада придружује се обележавању Међународног дана жена. Тим поводом обавештавамо наше суграђанке да ће улаз у Музеј бити бесплатан и позивамо их да посете сва четири објекта Музеја:

1. Петроварадинска тврђава,

2. Збирка стране уметности, Дунавска 29,

3. Завичајна збирка у Сремским Карловцима и

4. Спомен збирка "Јован Јовановић Змај".

Добродошле!

Mar 5

Изложба: UNTER ANDEREN-МЕЂУ ДРУГИМА

*60 портрета - 60 прича*