• СЕДИШТЕ МУЗЕЈА

• Спомен збирка

Јован Јовановић Змај

Музеј града Новог Сада

Музеј града Новог Сада је музеј комплексног типа посвећен прикупљању, заштити, презентацији и интерпретацији вишеслојне и мултинационалне културне баштине са простора Новог Сада и подручја која му гравитирају.

Поштујући принципе модерне музеолошке праксе и пратећи савремене научне теденције стручњаци Музеја града Новог Сада стварају услове сигурне заштите културних артефаката, чијим презентовањем, као својеврсног медија, омогућавају објективну интерпретацију чињеница.

У складу са својом друштвеном одговорношћу Музеј града Новог Сада своје програме осмишљава и реализује са тежњом да најширој јавности омогући да сагледа сегменте културног и историјског наслеђа и о томе створи индивидуална знања.

Следећи овакав приступ, Музеј града Новог Сада постаје место сусрета различитих идеја, место интеркултуралног дијалога и најразличитијих доживљаја културе.

Mar 12

Музеј града Новог Сада организује гостујућу изложбу Етнографског музеја, Музеја науке и технике и Универзитета у Београду – Фармацеутски факултет, Уситњавање - Прича о авану.

Mar 6

Музеј града Новог Сада придружује се обележавању Међународног дана жена. Тим поводом обавештавамо наше суграђанке да ће улаз у Музеј бити бесплатан и позивамо их да посете сва четири објекта Музеја:

1. Петроварадинска тврђава,

2. Збирка стране уметности, Дунавска 29,

3. Завичајна збирка у Сремским Карловцима и

4. Спомен збирка "Јован Јовановић Змај".

Добродошле!

Mar 5

Изложба: UNTER ANDEREN-МЕЂУ ДРУГИМА

*60 портрета - 60 прича*

(Подунавске Швабе у југоисточној Европи данас)

Feb 12

Музеј града Новог Сада организује изложбу "ПЛАН, А У ПЛАНУ ГРАД", ауторке др Агнеш Озер, музејског саветника.

Ово је изложба о развоју Новог Сада, о томе како град изгледа на плановима и старим картама, градитељским и архитектонским нацртима појединих зграда и знаменитих грађевина.

Насеље се састоји од зграда, које су разврстане по улицама које се уливају у тргове, а све то, као једно уметничко дело, одражавају град и причају његову историју од Петроварадинског шанца и Раценштата, Швапског и Хрватског села до Новог Сада у 21. веку.

Jan 1

Креативна радионица за децу

*БОЖИЋНА ПРИЧА*

У сусрет најрадоснијем хришћанском празнику – Божићу, Музеј града Новог Сада организује креативну радионицу за децу Божићна прича.

Славимо рођење Исуса Христа! То је празник новог живота, деце и родитељства и као такав обележава се најлепшим верским обичајима.

Након испричане приче о Божићу и одгледаног цртаног филма на исту тему, деца ће заједнички цртањем представити божићну причу на великом формату.

Dec 22

Креативна радионица за децу СЕЦКАМО И ЛЕПИМО, ГУМЕНИЋЕ ПРАВИМО

Овако је било на данашњој креативној радионици за децу СЕЦКАМО И ЛЕПИМО, ГУМЕНИЋЕ ПРАВИМО,

весело и разиграно.

Деца су погледала изложбу 70 година постојања Школе за дизајн Богдан Шупут. Упознали су се са разним уметничким техникама. Затим су чули причу о Новогодишњим и Божићним празницима, а у креативном делу радионице правили су украсе од гуменог папира тзв. гумениће.

Пријатељи

Grad Novi Sad Turisticka Organizacija Novog Sada Gradsko Zelenilo Novosadska TV Rebel Creative