НАЦИОНАЛНА МАНИФЕСТАЦИЈА „МУЗЕЈИ ЗА 10“

Програм Музеја Града Новог Сада

13 –19. маја 2019.

улаз слободан

Музеј града Новог Сада, Тврђава 4, Петроварадин

радно време 9–17 часова

Сталне поставке:

• Велики ратни бунар
  • Оружје и војна опрема из Првог светског рата– из збирки Музеја града Новог Сада
  • Шта чини град...

Тематска изложба:

• План, а у плану град

Завичајна збирка Сремски Карловци, Патријарха Рајачића 16, Сремски Карловци, радно време 9–17 часова

Стална поставка:  Из прошлости Сремских Карловаца

Тематска изложба: Жене у античком Риму, гостујућа изложба Народног музеја Шабац

Збирка стране уметности, Дунавска 29, Нови Сад

радно време 10–22 часа

Стална поставка:  Легат др Бранка Илића

Тематска изложба:  Паралелне биографије Србија / Немачка: Идентитет и рад

Посебни програми:

13–17. маја  У дворишту код Илића

Чланови организације New point of culture сликаће мурал, а као инспирација послужиће им дела европских мајстора која се чувају у фонду Збирке стране уметности.

13. мај

у18 часова: Представљање емисије Радио-телевизије Војводине „Deutsche Minuten“

„Deutsche Minuten“ је прва радио и ТВ емисија на немачком језику на јавном сервису у Србији. Као таква извештава о дешавањима у удружењима немачке мањине широм Војводине, о активностима Националног савета немачке националне мањине, као и о српско-немачким везама и дешавањима везаним за немачки језик и културу.

У виду округлог стола емисију ће представити уреднице Хајналка Буда и мср Ива Симурдић, као и заменик генералног директора РТВ-а Јожеф Клем. Представљање ће обухватити преглед обрађених тема и увид у процес израде емисије.

17. мај

у 19 часова: Промоција књига – „Дидактика немачке књижевности као стране“, др Николине Зобенице и „Приручник за припремну наставу за студије немачког језика и књижевности“представљање приручника Одсека за германистику факултета Универзитета у Новом Саду.

Учесници: др Николина Зобеница, др Ана Стипанчевић, др Ивана Пајић, мср Ана Митревски, мср Мирјана Зарифовић.

МЕЂУНАРОДНИ ДАН МУЗЕЈА и ЕВРОПСКА НОЋ МУЗЕЈА

18. мај 2019.

улаз слободан

Збирка стране уметности, Дунавска 29, Нови Сад

радно време 18–24 часа

у 19 часова:  Перформанс „Позоришно-педагошка презентација“ на тему идентитет и рад Представљање позоришне групе Одсека за германистику Филозофског факултета Универзитета у Новом Саду.

Учесници: мср Ана Митревски, мср Биљана Ковач и студенти: Игор Аврамовић, Ирена Деак, Милица Лалић, Дамјан Марковић, Љубиша Петровић, Норберт Молнар, Данка Бајковић, Валентина Видић, Сара Којовић.

у 20 часова: Ауторско вођење на изложби „Паралелне биографије Србија /Немачка: Идентитет и рад“ - ауторка фотографија Сандра Ратковић (Берлин)

18–22 часа:  Street Art радионица „У дворишту код Илића“

Завичајна збирка Сремски Карловци, Патријарха Рајачића 16, Сремски Карловци,

радно време: 9–22 часа

у 19 часова:  Израда римских женских физура - радионица, предавање и филм.

Ауторка: Јасмина Давидовић, археолог, Музеј Срема, Сремска Митровица.

Прилог: